WYSZUKIWARKA

LINKI

REKLAMA

Dane biograficzne

Urodziłem się w 1953 r. w Rząśniku Szlacheckim k/Wąsewa na Mazowszu.

Ukończyłem Technikum Elektryczne w Ostrowi Mazowieckiej i studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej. W 1977 r. pod koniec studiów zawarłem związek małżeński. Z żoną Barbarą mamy 3 dorosłe córki.

W 1978 r. rozpocząłem pracę w Piotrkowie Trybunalskim. Od stycznia 1980 r. pracuję w bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. Od 1983 r. zamieszkuję w Bełchatowie.

W latach 90-tych byłem przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rady pracowniczej tego przedsiębiorstwa. Obecnie jestem dyrektorem jednego z zakładów.

Kiedy w 1980 r. powstał NSZZ "Solidarność" z entuzjazmem i wielkimi nadziejami zostałem jego członkiem. Po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego w 1981 r. brałem udział w działalności podziemia antykomunistycznego, zostałem wytypowany do współpracy z Komitetem Helsinskim.

W 1989 r. jako wiceprzewodniczący KO "Solidarność" w woj. piotrkowskim prowadziłem kampanię wyborczą organizując spotkania kandydatów z wyborcami w całym województwie.

Kiedy w 1990 r. zorientowałem się, że sprawy Polski idą w niewłaściwym kierunku - zaangażowałem się w organizowanie Porozumienia Centrum pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. Byłem pierwszym Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum w woj. piotrkowskim, członkiem Naczelnej Rady Politycznej i wiceprzewodniczącym Krajowej Komisji Rewizyjnej tej partii. Jednocześnie brałem aktywny udział w przedsięwzięciach, które doprowadziły do powstania Prawa i Sprawiedliwości. Byłem inicjatorem i organizatorem tej partii w powiecie bełchatowskim oraz w okręgu piotrkowskim. Obecnie jestem pełnomocnikiem PiS w powiecie bełchatowskim, wiceprezesem w okręgu nr 10 - Piotrków Trybunalski, członkiem Rady Politycznej tej partii.

W wyborach samorządowych w 2006 r. uzyskałem mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi z bardzo dobrym wynikiem (11.070 głosów). Prawo i Sprawiedliwość w Bełchatowie pod moim przywództwem wygrało wybory do Rady Miejskiej i Rady Powiatu (po 7 mandatów na 23 radnych).

W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskałem mandat Senatora RP.